• Prevádzkový poriadok

• Pracovný postup na úhradu stravy pre ŠJ

Pracovny_postup_na_uhradu_stravy.pdf

Správanie sa žiaka v školskej jedálni

Žiak:

1. Má právo stravovať sa v ŠJ. Do jedálne vstupuje v čase určenom na obed od 11.45 - do 14.oo hod.
          2. Do jedálne prichádza disciplinovane. Zaradí sa, nepredbieha sa a dodržiava pokyny dozor konajúceho, ako aj iných učiteľov a vychovávateľov.
          3. Pri stole sa správa slušne, nevykrikuje, nerozpráva nahlas, neničí príbory a obrusy, ovocie konzumuje v jedálni, nerozhadzuje a nevynáša jedlo a ovocie z jedálne.
          4. Odnáša použitý riad k okienku, nechá po sebe čisté miesto, v prípade znečistenia si utrie  stôl prípadne upozorní pani kuchárku v ŠJ, pri odchode od stola zasunie stoličku.
          5. Je povinný mať stravný preukaz, nepodvádzať. Žiak, ktorý nemá preukaz (stratil alebo zabudol), upozorní na to vedúcu ŠJ.
          6. Ak sústavne porušuje zásady stolovania, môže byť dočasne vylúčený zo školskej jedálne.
          7. Žiak obeduje len v  čase určenom  pre jeho  ročník. Termín výdaja stravy pre jednotlivé stupne stanoví každoročne vedenie školy. Prichádzať na obed v priebehu vyučovania alebo cez prestávky nie je dovolené!
          8. Pred nástupom - vstupom do priestoru školskej jedálne  ponechajú si žiaci svoje veci v šatni, disciplinovane podľa pokynov vyučujúceho poslednej vyučovacej hodiny a službukonajúceho učiteľa sa odoberú k výdajovému okienku. Pohyb a prevádzku v jedálni riadi službukonajúci učiteľ.
          9. V školskej jedálni sú žiaci povinní dodržiavať všetky  zásady kultúrneho stravovania:
          • v zásade jedia príborom,
          • konzumujú celý obed (polievku, hlavné jedlo, vrátane príloh),
          • počas stravy nevyrušujú hlasitým hovorom ostatných  stravníkov,
          • odnášajú zo stola všetky súčasti stolového náčinia, ktoré prevzali pri výdaji stravy,
          • šetria potravinami, prípadné odpadky (ohryzky, šupy z ovocia) odhodia do koša,
          • zasunú za sebou stoličku.
          • Žiak je povinný ochraňovať zariadenie školskej jedálne  a materiálne zariadenie školskej kuchyne.Úmyselne poškodený, prípadne zničený obedový riad a príbor je povinný uhradiť v plnej hodnote!

1. Žiaci nesmú zo školskej jedálne vynášať nedojedené zvyšky potravín a porciovaného ovocia. Celé ovocie si žiak môže vziať domov.
          2. K zamestnancom školskej kuchyne sa žiaci správajú zdvorilo. Prípadné nedostatky zahlásia vždy službukonajúcemu učiteľovi, ktorý ich vyrieši s vedúcou školskej kuchyne, resp. s vedením školy
          3. Ak žiak hrubo porušil alebo sústavne porušuje zásady stravovania v školskej jedálni, môže byť dočasne alebo trvalo na návrh učiteľov vylúčený zo stravovania (rozhodne riaditeľ školy).

Dozor, čistota a jedálny lístok

• dozor je zabezpečený pedagogickými zamestnancami školy, podľa rozvrhu dozorov
          • dozor v jedálni vedie stravníkov k osvojeniu si základných návykov kultúrneho stolovania a používaniu kompletného príboru
          • čistota stolov je zabezpečená zamestnancami ŠJ. Upratovanie po skončení výdaja obedov je zabezpečené zamestnancom školy
          • Jedálny lístok je vypracovaný vedúcou ŠJ, a vyvesený na obvyklom mieste na nástenke v školskej jedálni.
          • Prípadné pripomienky, sťažnosti, námety a otázky k stravovaniu, hygiene je možné prerokovať iba s vedúcu ŠJ alebo riaditeľom školy.

• +421 034/6512677
      • Komenského 959 905 01 Senica Slovakia