• Informácie pre rodičov

• na

OZNAM

Informácia pre rodiča dieťaťa alebo fyzickú osobu, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti

o poskytovaní dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 01.05.2023 na deti, ktoré navštevujú  základnú školu

S účinnosťou od 01.05.2023 v zmysle § 4 ods. 3 písm. a) zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov, je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa (ďalej len „dotácia na stravu“) poskytnúť na dieťa, ktoré navštevuje základnú školu (ďalej len „ZŠ“)ak rodič dieťaťa  alebo fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu, písomne požiada o poskytnutie dotácie na stravu.

VÝŠKA DOTÁCIE  na stravu v ZŠ:

Dotácia na  stravu sa od 01.05.2023 bude poskytovať v sume:

• 2,10 € za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na prvom stupni a odobralo obed,
          • 2,30 € za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na druhom stupni a odobralo obed.

Pokiaľ sa žiak nezúčastní min. na 1 vyučovacej hodine alebo nebude z obeda odhlásený a stravu neodoberie, stráca nárok na dotáciu a obed musí v plnej výške uhradiť.

POPLATKY:

V mesiaci august je potrebné na september zaplatiť 25 € (réžia + záloha), v ďalších mesiacoch 5 € réžia.  Po vyčerpaní zálohy je potrebné ju znovu uhradiť.

Poplatky sú stanovené na základe VZN Mesta Senica č. 63 a Pracovného postupu na úhradu stravy pre ŠJ

Pracovny_postup_na_uhradu_stravy.pdf

·     Podmienkou nároku na stravu je splnenie nasledovných podmienok:

1.    vyplniť elektronickú prihlášku na stravovanie

2.    uhradiť ZÁLOHU pre prípad neodobratia stravy a RÉŽIU za každé dieťa zvlášť

Príspevok sa uhrádza do 15. dňa mesiac vopred, bezhotovostne na účet:

9214579004/5600 (PRIMA BANKA a.s. Senica)

• Do poznámky je potrebné zadať meno a priezvisko žiaka a triedu
          • Každý žiak má pridelený variabilný symbol, treba ho pri platbe uvádzať
          •           Platby za súrodencov a rodinných príslušníkov uhrádzajte za každého zvlášť

Žiakom bol (bude) vydaný elektronický čip, ktorým sa budú preukazovať pri obede.

Zásady stravovania:

• podmienkou nového systému je plusové konto užívateľa (uhradený poplatok za stravu)
          • odhlásiť a prihlásiť na  stravu je možné do 14,00 hod. deň dopredu
          • Odhlasovanie ani prihlasovanie v ranných hodinách na daný deň nie je prípustné a nebude akceptované
          • obed, ktorý sa nedá odhlásiť, alebo v prípade choroby, je možné prvý deň odobrať do obedára v čase od 11,30 hod. do 12,oo hod. Ostatné dni je potrebné stravu odhlásiť.
          • neodhlásenú, alebo neodobratú stravu   si stravník  uhrádza v plnej výške ceny obeda.

Odhlasovanie zo stravy:

• Ak dieťa chýba, rodič ho vie odhlásiť ľahko cez svoje konto.  Taktiež vidí presne, ktoré dni sa dieťa stravuje.

Odhlasovanie návod:

Odhlasovanie a prihlasovanie na obed je možné prostredníctvom:

• mobilnej aplikácie EduPage  v sekcii "Jedálny lístok"
          • webovej stránky našej školy v sekcii "Žiaci a rodičia" a následne "Jedálny lístok"

Vrátenie preplatkov

• bude realizované v priebehu mesiaca júl bezhotovostne
          • pri platbe stravy v hotovosti bude preplatok k 30.6. prevedený do nasledujúceho školského roka

• +421 034/6512677
      • Komenského 959 905 01 Senica Slovakia