• Profil školy

• Škola poskytuje všeobecné vzdelanie. Jej cieľom je poskytnúť žiakom čo najlepšie vzdelanie vo všetkých smeroch a pripraviť ich na budúci život, tak aby im taká príprava poskytovala čo najviac zaujímavých a kvalitných zážitkov. Chceme, aby naša škola zostávala v mysli našich žiakov na jednom mieste symbolizujúcom bezpečie, príjemnú spomienku , pohodu a na druhej strane poznanie a zvedavosť.

K osvojovaniu vyššie uvedeného smeruje každodenná činnosť školy, t.j. vyučovanie, ale aj mnohé ďalšie činnosti a akcie, ktoré so školou súvisia. Medzi najdôležitejšie činitele, ktorými je škola tvorená  patrí:

Škola pre život

• menej encyklopedických poznatkov, viac sa sústrediť na činnostné učenie, učenie so zameraním na prax
          • používať vo vyučovaní skupinové a projektové vyučovanie, formovať u žiakov tvorivý životný štýl
          • posilniť vyučovanie cudzích jazykov, zabezpečiť kvalitnú prípravu žiakov so zreteľom na možnosti školy, so zameraním na komunikatívnosť a s ohľadom na schopnosti jednotlivých žiakov
          • viesť žiakov k využívaniu komunikačných a informačných technológií, podporovať využitie PC, vyučovanie výpočtovej techniky aj záujmovú činnosť v tejto oblasti
          • viesť žiakov k dodržovaniu stanovených pravidiel – školského poriadku, dopravnej, enviromentálnej výchovy, ochrany života a zdravia, vzájomného spolužitia
          • vštepovať im myšlienku „Pravidlá sú preto, aby sa dodržiavali, nie porušovali“
          • prinášať žiakom radosť z úspechu
          • učiť žiakov zdolávať  prekážky a drobné neúspechy
          • viesť žiakov k spolupráci a vzájomnej pomoci, formovať u žiakov sociálne cítenie, emocionálnu inteligenciu a hodnotové orientácie
          • do školskej prípravy zakomponovať fenomény začiatku 21. storočia, pružne reagovať na vývoj technológií patriacich do dnešného bežného života
          •  viesť žiakov k voľbe povolania
          • čo najlepšie pripraviť žiakov pre bezproblémové a sebavedomé zaradenie do spoločnosti na ktoromkoľvek stupni spoločenského rebríčka

Škola pre všetkých

• klásť dôraz na všeobecné a rovné vzdelanie pre všetkých žiakov
          • nepreferovať len intelektuálne nadanie, ale rovnako podporovať žiakov s iným druhom nadania pohybovým, manuálnym, estetickým, hudobným, atď.
          • podporovať integráciu žiakov so špecifickými vývojovými poruchami ako individuálnu, tak kolektívnu formu
          • pracovať podľa individuálnych vzdelávacích plánov žiakov
          • vzdelávať žiakov so zdravotnými problémami
          • výraznú starostlivosť venovať nadaným žiakom, zamerať sa na vytvorenie maximálnych podmienok pre ich rozvoj
          • ponúkať množstvo súťaží a olympiád
          • ponúkať voliteľné predmety a záujmovú činnosť
          • preferovať metódy práce, ktoré budú rozvíjať poznávaciu činnosť, uplatnenie vlastného názoru, prehĺbenie znalostí využitím internetu, bádanie, zhromažďovanie podkladov a informácií a ich využitie v činnostiach pri vyučovaní

Zameranie školy a stupeň vzdelania

Za najpodstatnejšie považujeme

• jazykovú zdatnosť žiakov
          • osvojenie práce s informačnými technológiami
          • osvojenie základov matematiky, ich aplikáciu v praxi
          • efektívny spôsob výučby - tvorba projektov
          • integráciu žiakov so špeciálnymi potrebami
          • pohybovú a športovú výchovu
          • rozvoj a podpora talentov, osobnosti a záujmov každého žiaka
          • naplnenie voľného času ponukou záujmových krúžkov

Jazykovou vybavenosťou nemyslíme iba štúdium cudzích jazykov, ale aj bravúrne zvládnutie jazyka materinského. Ďalej osvojenie základov ďalších dvoch svetových jazykov (anglického a nemeckého alebo francúzskeho), ktoré sa môžu žiaci učiť už od prvého ročníka (jeden cudzí jazyk) a od siedmeho ročníka (dva cudzie jazyky).

Bez informačných technológií už dnešný život nie je možný. Preto už od prvého ročníka učíme deti základom ich obsluhy a využívania.

Matematika ako jeden zo základov praktického života, logiky a metodológie patrí k dôležitým predmetov v škole. Posilnenie zaujímavosti a príťažlivosti tohto predmetu patrí k našim prioritám.

Sloboda, samostatnosť a spolupráca sú základným a východiskovým princípom daltonskej  školy, ale aj dôležitými atribútmi dnešného života.

Deti so špeciálnymi potrebami nesmú žiť vedľa nás, ale s nami. Naša škola im to svojim integračným programom umožňuje.

Na zdravý pohyb nemožno zabúdať v žiadnej dobe. Každé dieťa môže navštevovať športové krúžky. Ku športu vedieme deti pri každoročne uskutočňovaných školách v prírode, plaveckých výcvikoch, lyžiarskych kurzoch a športových akciách.

U talentovaných žiakov vyučujúci rozvíjajú ich nadanie, dávajú im spracovať náročnejšie úlohy, sú zapájaní hlavne do projektového vyučovania, sú oporou pri skupinových prácach. Talent a nadanie detí rozvíjame individuálnou prípravou na olympiády a súťaže.

V rámci celodenného vzdelávania si môže svoje nadanie dieťa rozvíjať v záujmovom vzdelávaní.

• +421 034/6512677
      • Komenského 959 905 01 Senica Slovakia